Logo Alliance Française

WYBIERZ AF:

Bydgoszcz | Katowice | Łódź | Szczecin


AF BYDGOSZCZ

Kwietniowe warsztaty!

W kwietniu miały miejsce dwa warsztaty dla naszych uczniów, młodszych i starszych, zaproszone zostały również mamy Ukrainki z dziećmi.

Dzień został podzielony na dwie części: poranek poświęcony był dzieciom, które przygotowały przedstawienie teatralne, śpiewały, tańczyły i dodatkowo posadziły szczypiorek.

Popołudnie poświęcone było dorosłym: odbyła się konferencja i wystawa o Madagaskarze, którą poprowadziła nasza nauczycielka Romina Rokotondrabako, a na koniec miały miejsce warsztaty kulinarne kuchni z Madagaskaru. Dzień zakończył się degustacją tamtejszych specjałów.


AF KATOWICE

Kursy wakacyjne!

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do zapisów na intensywne kursy wakacyjne języka francuskiego oraz kursy indywidualne w AF w Katowicach!


Oferty pracy!

Oferty pracy z językiem francuskim w Katowicach…


Retransmisje Comédie-Française!

W 2022 roku przypada 400. rocznica urodzin mistrza komedii, Moliera. Jubileusz świętujemy prezentując najlepsze komedie jego autorstwa, wystawione w prestiżowym, cieszącym się długoletnią tradycją i estymą teatrze, w Komedii Francuskiej.


AF ŁÓDŹ

Micro-Folie w Łodzi!

To interaktywne wirtualne muzeum prezentuje dzieła wielu znanych muzeów i instytucji: Centre Pompidou, Château de Versailles, Cité de la Musique – Philharmonie de Paris, Festiwal w Awinionie, Instytut Świata Arabskiego, Luwr, Muzeum Narodowe Picassa-Paryża, Muzeum Orsay, Muzeum Quai Branly-Jacques Chirac, Paryska Opera Narodowa, Réunion des Musées Nationaux – Grand Palais i Universcience.

Mogą Państwo obejrzeć około 2000 dzieł sztuki, zeskanowanych w bardzo wysokiej rozdzielczości, co gwarantuje wysoką jakość obrazu oraz niesamowite doznania estetyczne.

Micro-Folie pozwala także na samodzielne “odkrywanie” fascynującego świata sztuki, a także na zabawę i naukę za pomocą interaktywnych aplikacji na specjalnie przygotowanych tabletach.

To niespotykana, jedyna w Polsce możliwość poznania i podziwiania najwybitniejszych dzieł sztuki, ale także oryginalna edukacyjna rozrywka dla wszystkich.

Wszystkie te cuda nowoczesnych technologii czekają na Państwa w naszej siedzibie. Zapraszamy osoby indywidualne oraz zorganizowane grupy szkolne.

Szczegółowe informacje dotyczące rezerwacji miejsc (indywidualnych i grupowych) dostępne są pod numerami telefonów: 42 633 22 38 / 42 661 90 80.


AF SZCZECIN

Le Doulos w Ciné Club!

Serdecznie zapraszamy na pokaz znakomitego kryminału Le Doulos (1962 r.) w reżyserii Jean-Pierre Melville. W rolach głównych legendy francuskiego kina Serge Reggiani, Michel Piccoli, Jean-Paul Belmondo oraz Jean Dessailly.

Złodziej Maurice (Serge Reggiani) po wyjściu z więzienia wraz ze swoim wspólnikiem Silenem (Jean-Paul Belmondo) planuje skok na pewną willę. W trakcie włamania dochodzi do strzelaniny, w której wspólnik Maurica ginie. Czy Silen wyda przyjaciół policji czy będzie ich chronił?

Projekcja filmu odbędzie się 11 maja 2022 o godzinie 18.00 w INKU (al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie). Film wyświetlany będzie z polskimi napisami. Wstęp wolny.

Bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami